You are here

Biežāk uzdotie jautājumi Uzturvērtība

 • Vai jūsu burgeros ir ļoti daudz kaloriju?

  Visi mūsu burgeri sastāv no vairākām sastāvdaļām, kas pārstāv nozīmīgākos pārtikas olbaltumvielu avotus (gaļa, bekons, vistas gaļa vai zivs), maizītes vai tortillas, kausētajiem sieriem, dārzeņiem (salātiem, tomātiem, sīpoliem, gurķiem u.c.) un mērces, kas kopā veido burgera uzturvērtību. Burgeru kaloriju daudzums ir vairāk vai mazāk atkarīgs no to sastāva. Mūsu ēdienkarte katram klientam ļauj izdarīt apzinātu izvēli, kas atbilst viņa gaumei un vajadzībām.

 • Ir dzirdēts, ka McDonald’s komplektā ir puse ikdienā nepieciešamo kaloriju - vai tā ir taisnība?

  Tas ir atkarīgs no produktiem, ko izvēlaties (dzēriena, pamatēdiena un deserta). Dažos komplektos ir vairāk nekā viena trešdaļa no ikdienā nepieciešamajām uzturvielām, taču sabalansētu uzturu nav iespējams nodrošināt tikai ar vienu ēdienreizi dienā! Pēc maltītes, kurā ir daudz kaloriju, nākamajā ēdienreizē nepieciešams ierobežot kaloriju uzņemšanu, tādējādi panākot veselīgu līdzsvaru. Šis princips būtu jāpiemēro visu uzturvielu patēriņam (taukiem, cukuram, sālim, u.c.). Piemēram, ja esat izvēlējies komplektu, kurā ir pamatēdiens, kartupeļi, deserts un gāzēts dzēriens, vakariņās ieteicami augļi un dārzeņi.

 • McDonald’s piedāvā tikai gāzētus cukurotus dzērienus!

  Tā nekādā ziņā nav taisnība. Mūsu dzērienu kartē ir virkne arī negāzēto dzērienu - ūdens, sulas un aukstās tējas, kā arī gāzētie dzērieni bez cukura, piemēram, Coca Cola Zero. Mūsu apelsīnu un ābolu sula ir izgatavota no 100% augļu koncentrāta bez papildus cukura.

 • Cilvēkam būtu ieteicamas 5 porcijas augļu un dārzeņu dienā. Vai McDonald’s to spēj nodrošināt?

  Jā! Mēs piedāvājam 3 svaigo salātu  maltītes, un tagad mēs salātus piedāvājam arī kā piedevu kartupeļu vietā, tos izvēloties lielajos vai vidējos komplektos. Turklāt bērniem ir iespēja kartupeļus aistāt ar burkānu nūjiņām un papildus izvēlēties svaigo ābolu šķēlītes.